NAŠA DEDOVIZEŇ

Dňa 20.júla sa uskutočnilo  o 14-tej hodine v našej obci kultúrno spoločenské podujatie s názvom „Dedovizeň“ deň obce Kašov,  s týmto programom:

Program :

• 14:00 – 14:20  - Hudobný pozdrav obci  a pozvanie na Dedovizeň
  • 14:20– 15:50 – Popoludnie pre deti so súťažami a malými darčekmi
  • 15:45 – 16:00 -  príchod všetkých účinkujúcich a účastníkov
  • 16:00 – 16:10 - otvorenie slávnosti  „báseň“, slávnostné otvorenie
  • 16:10 – 17:30  - program na amfiteátri, sprievodné akcie,
  •                           Folklórna skupina „Kyščanka“
  •                           Folklórna skupina „Žipovčan“
  •                           Folklórna skupina „Omladzina“
  • Súbory v rámci svojich vystúpení predviedli scénky zo života na dedinách, ktoré zaujali všetkých prítomných.
  • 16:30 – 17:30  - ochutnávka a degustácia vína  - altánok pri KD
  • 17:30 - 17:45 -  vyhlásenie výsledkov testu
  • 17:45 -  21:30  - posedenie pri guľáši a vínku, voľná zábava
  • 22:00               - záver

Sprievodné podujatia

Súťaž o najlepšie kašovské víno

V areáli KD bola výstavka domácich produktov , techniky a ľudových výrobkov zhotovených  z keramiky, kože, kovu, dreva a pod.

Touto kultúrno spoločenskou akciou sme si pripomenuli odkaz našich predkov – život jednej generácie za posledných 50 rokov v obci   pri významných udalostiach, oslavách  ako aj predstavili náradie, nástroje a pomôcky, s ktorými pracovali naši predkovia.

Pýchou výstavky bol stacionárny motor Slávia nádherne zrekonštruovaný a plne funkčný, ako aj malý viničný traktor Zetor. Deti sa mohli previesť na krásnom koníkovi  a povoziť sa na štýlových motorkách.

Občania prispeli predmetmi, s ktorými sa vykonávali domáce práce a vinohradníctvo, výrobkami z plátna, dreva, keramiky, maľované taniere a misy, sošky a úžitkové predmety z minulého storočia, staré fotografie, ktoré zachytávali ľudí pri práci a zábave ,ako aj domáci pečený chlieb , včelí med, chutná medovinka.

Pre všetkých bol pripravený chutný poľovnícky guľáš a dobré vínko z domácich kašovských pivníc.

Foto dokumentácia hovorí za všetko.